ניתן לקבל יעוץ טלפוני התקשר עכשיו 052-284-2204

עיסוי לימפטי

דרג מאמר זה
(0 הצבעות)

טכניקות בעיסוי לימפטי


מטרת הטיפול היא לעודד את ההחזר הנוזל הבין תאי דרך מערכת הלימפה אל מחזור הדם ומשם מחוץ לגוף.
העיסוי הלימפטי יעיל ביותר למקרי בצקות למשל: נוזלים בגפיים, בהריון, סכרתיים ועוד.

 


מערכת הלימפה
תפקידה של מערכת הלימפה היא ניקוז נוזלים ורעלים המצטברים בין התאים ולהניע אותם אל מחזור הדם ומשם הגוף מסננן אותם החוצה. מערכת הלימפה היא מערכת חד כיוונית המניעה רק מכיוון הפריפריה אל מרכז הגוף. פגיעה בתקינות הסינון תוביל להיווצרות רעלים ובצקות באזורי הגוף השונים ובעיקר בגפיים. הצטברויות אלו פוגעות בתנועת הנוזלים, בפעילות הגפה, מאיטות ומובילות לכאב ואף פוגעות בטווח התנועה של הגפה. הבצקת הנוצרת אינה מהווה לרוב סכנה רפואית.
   

*חשוב! מצבי בצקת יכולים להצביע על בעיה כלייתית או לבבית.
במצבים אחרים ישנה פגיעה מקומית בזרימת הלימפה, אלו המקרים בהם נטפל, לדוגמא: לאחר נקע בקרסול. בצקת ביד לאחר כריתת בלוטות במצב סרטן שד וכד'.

חידוש הזרימה הלימפטית מקלה ומאפשרת גם זרימת דם טובה יותר באזור, יכולות חידוש רקמות באזור והחלמה מהירה יותר. ככל שהניקוז הלימפטי נעשה קרוב יותר לאירוע הוא מקל ומזרז את ההחלמה כיוון שככל שהנפיחות נמשכת זמן קצר כך ההחלמה פשוטה יותר.

עוצמת העיסוי הלימפטי שונה משמעותית מעיסויים אחרים , אף כי נדמה שעבודה יותר עמוקה / חזקה תיתן מענה מהיר יותר או משמעותי יותר ההפך הוא הנכון. הדבר דומה לשטיפת רצפה. העוצמה רק מפריעה, מה שנכון הוא לשמור עם המגב/יד שלא ישפכו המים/נוזל הלימפה. העוצמה בעיסוי לימפטי היא 60 יחידות מ"מ כספית. לצורך השוואה לחץ ורידי הוא כ 80 יחידות ועורקי כ 120 יחידות. ניתן לשים מד לחץ דם על היד ולחוש בעוצמה הרצויה.

שילוב הטיפול הלימפטי בבעיות בריאותיות בטיפולים קוסמטיים יביא לריפוי מהיר יותר, יאפשר הזנה ופינוי טובים יותר לאזור דרך זרימת דם ולימפה טובים יותר.

יש להתייעץ עם רופא לגבי הטיפול, יתכן וישנה בעיה מורכבת יותר המחייבת טיפול רפואי!

 

טכניקת העיסוי
בעיסוי לימפטי אנו מבצעים תנועות משיכה גדולות ורחבות לפי מסלולים מדויקים.
למרות שמדובר לעיתים באזורים נרחבים הנק' אליהן נבצע את העיסוי חשובות בדיוקן, כיוון שהעיסוי יתבצע תמיד למרכזי הלימפה הסמוכים לאזור הפגיעה אשר על פי רוב נמצאים פרוקסימאלית מאזור הבצקת. ז"א אל כיוון המרכז הלימפטי הקרוב שנמצא בכיוון הלב.
 

עדכון אחרון ב 04 יולי 2017

אודות הקליניקה

תום פיאנן ספורט-תרפיסט

טלפון : 052-284-2204

כתובת : קיבוץ פרוד, גליל עליון.

דואר: קיבוץ פרוד, דואר נע בקעת בית הכרם.

דוא"ל : This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.