ניתן לקבל יעוץ טלפוני התקשר עכשיו 052-284-2204

מרידיאן שלפוחית השתן

דרג מאמר זה
(0 הצבעות)

מרידיאן שלפחית שתן


BL1
מיקום: צמוד לקנטוס הפנימי של העין מידיאלית, סופריורית.
נק' מפגש של yin & yang shiao. מהווה גם נק' מפגש לכל המרידיאנים הנוספים כמעט. תטפל ברוב בעיות העיניים, גם מחוסר הזנה וגם מעודפים. מאוד שימושית. מאוד טובה לבעיות שינה- מתי זמן יין ומתי זמן יאנג(קשור לyin&yang shiao), (ראה קומב'). טובה לבעיות הורמונליות, משפיעה על ההיפופיזה. בעיקר להשפעה על בלוטת התריס. שימוש עיקרי בגלי חום בתקופת המעבר. להגברת יצור LH ו 0H. משם יוצא ה wei qi בבוקר. כשאדם רק מקיץ משנתו ברגע הראשון רואים בעיניו את הjing

BL2
מיקום: באותו קו אורך של 1, על הגבה.
מטפלת בבעיות עיניים כמו1, טובה מקומית לאזור הגבה. לבעיה מוטורית של שריר הorbit(צניחת עפעף, צניחת גבה). דיקור לכיוון1 לבעיות עיניים וכשהעין לא נסגרת. כשעין לא נפתחת אדקור לכיוון3. טובה גם לבעיות גב כנק' דיאסטלית להנעת המרידיאן. לפציאליס באזור, לסינוסים פרונטאליים, כ.ראש במצח.

BL3
מיקום: באותו קו אורך של 2, 0.5צון בתוך קו השיער, בקו המחבר את GV ו ST8.
מטפלת ופותחת מעברי אף- שימוש עיקרי, דיקור לכיוון האף (ניתן לשלב עם GV24). טובה לרוח, בעיקר פנימית למשל אפילפסיה. מטפלת בעיניים-פחות טובה.

BL4
מיקום: 1.5 צון לטרלית לGV, 0.5 צון בתוך קו השיער בקו שמחבר את GV עם ST8.
מטפלת בעיניים, נק' מקומית.

BL5
מיקום: 1.5 צון קו אורך, 1.5 צון קו רוחב. מקו שיער לקו שיער 12צון
לטיפול במע' העצבים, מוריד את היאנג (אפילפסיה, תיקים ורעידות). טיפול ברוח פנימית.

BL6
מיקום: 2.5 צון קו אורך, 1.5 קו רוחב.
לכ.ראש, ראייה ונזלת, עיקרי לבעיות ראייה בעיקר מחוסר. כ.ראש של הקורטקס.

BL7
מיקום: 4 צון קו אורך, 1.5 קו רוחב.
טובה להוצאת עודפים עכורים מהראש (אפילפסיה, פרכוסים, כ.ראש, מגרנות, סינוסים). מטהרת ראש מעודפי ליחה ורוח פנימית. לבעיות שקשורות למע' עצבים ומוח. טובה לנזלת ובעיות ליחה ונוזלים באף, קשור ל LU שמלא בנוזלים BL מווסת אותו, הופכי בשעון. פרכוסים ונזלת בילדים- טובה לילדים.

BL8
מיקום: 5.5 צון קו אורך, 1.5 קו רוחב.
משפיעה ישירות על המוח. טובה לסחרחורות וטשטושי ראיה.

BL9
מיקום: 1.5 צון מעל GV18, נמצאת 17, קו אורך, קו רוחב 1.3 צון (מעל הגבשושית בעורף).
מטפלת בעיניים, בעיות עיניים, ראייה וכאב. כ.ראש מרוח קור באזור אוקסיפיטלי. אף סתום ומלא


BL10
מיקום: 0.5 צון מתחת ל GV16 קו אורך, 1.3 צון מתחת ל9. נמצאת על שריר הטרפזיוס.
נק' אשנב לרקיע, טובה לתקיעויות באזור העורף, אוקסיפוט. לעורף שמתכווץ. נק' ים הצ'י. נק' מפגש עם מרידיאן הכליות. זהו אזור שסובל מחוסר בכליות. טובה לאזור אוקסיפיטלי בחדירת גפ"ח. כ.ראש, רוח קור שחדרה. מרפה כיווץ בצוואר אחורי ולכן יכולה גם לשפר יציבה. טובה מאוד לבעיות עיניים (מרכז הראייה נמצא באזור) דיקור לכיוון עין נגדית. נק' טובה להעלאת הג'ינג מעלה ותומכת במוח למשל בעיות זיכרון. מיטיבה באופן כללי לכאב לאורך המרידיאן. כ.ראש אוקסיפיטלים (ראה קומב').

BL11
מיקום: רווח בין חוליות T1-T2, 1.5 צון קו רוחב. (אמצא הדרך מהשכמה).
נק' ים הדם, מחזקת ייצור,בנייה והזנה של דם- לשימוש כשהמוגלובין נמוך, אנמיה. משפיעה על מח העצם- בעיות בעצם, בריחת סידן, שברים לאיחוי, גדילה אצל ילדים. עדיף מוקסה. נק' מפגש עם SI, נק' מפגש של השכבה. טובה לפיזור רוח קרה שפוגעת באזור, מוקסה ישירה. לכל סימני פלישת רוח קרה.

BL12
מיקום: רווח בין חוליות T2-T3, 1.5 צון קו רוחב.
נק' השפעה על הרוח. נק' מפגש עם GV. מטפלת בכל הסימנים של רוח שחדרה- שיעול, נזלת, קשיון שרירים באזורה, אף מנוזל. קשיון אוקסיפיטלי. עוזרת ללריאות לטפל בעודפי ליחה. מחזקת wei qi.

BL13
מיקום: רווח בין חוליות T3-T4, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של הריאות. מחזקת את כל האספקטים של הריאות כאיבר- התקררת, שפעת, מחלות ריאה אקוטי וכרוני. לחיזוק-דיקור קצר, לפיזור גודש- דיקור ארוך. לחיזוק ראות כמניעה (ראה קומב'). ניתן לדקור אותה עים mu LU1 להוצאת עודפים, או LU9. רגישה וכואבת כשיש בעיה בריאות.

BL14
מיקום: רווח בין חוליות T4-T5, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של PC. תומכת באזור בית חזה לבעיות שקשורות לשריר הלב- פלפיטציות, קצב לא סדיר, ניתן לשלב עם PC6. היא command p. לבית החזה. לאנשים בלחץ. Pc עוזר להרגיע כבד ותומך בלב. נק' מרגיעה מאוד. ניתן לשלב עם 15- לאי שקט, התקפי חרדה וכד'. יטפלו בכ.פסיכוסומטי באפיגסטריום.

BL15
מיקום: רווח בין חוליות T5-T6, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של הלב. לעודף וחוסר אש. 14 יותר לאספקט פיזי, 15 יותר לאספקט מנטאלי לשן. להחזיר אש ואדמה בלב, ניתן לשלב את HT7, נק' אדמה. או HT5, לחיזוק צ'י הלב. או HT3 או HT9 כדי לפזר. יש לבדוק מהיכן הגיע החום- כבד, קיבה וכו'. לבעיות שינה.

BL16
מיקום: רווח בין חוליות T6-T7, 1.5 צון קו רוחב.
נק' השפעה על GV, עיקרי- עוזרת לדם לנוע יותר טוב בחזה. לכאבים, מחלות לב איסכמיות.

BL17
מיקום: רווח בין חוליות T7-T8, 1.5 צון קו רוחב.
נק' השפעה על סרעפת ודם. מאוד מחזקת ייצור, הנעה, חיזוק דם ולעודף חום בדם תפזר (גם 18 לעודף חום בדם). גרד, פצעים, בעיות עור (ראה קומב'). טובה לשחרור הסרעפת. טובה לבעיות רגשיות, תקיעות וחסימה בגב מרכזי. אזור מקלעת השמש, אזור שנוטה לסבול כשיש סטג' רגשית. לקושי בנשימה עקב סרעפת חסומה- שחרור סרעפת והקלה בנשימה. יחד עם 18 לסטג' צ'י בכבד. מאוד משחררת רגשית ונפשית. צריל קודם לדקור נק' שישחררו אזור זה, או בעיסוי, אפשר לדקור את 10 ו 40 להניע מרידיאן.


BL17.5
מיקום: רווח בין חוליות T8-T9, 1.5 צון קו רוחב.
נק' השפעה על הלבלב. טובה לבעיות סוכר.

BL18
מיקום: רווח בין חוליות T9-T10, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של הכבד. מטפלת בכל הסימפטומים של כבד וכיס מרה. בעיקר עודף, סטג' של צ'י, דם. מאוד מניעה בחוזקה צ'י ודם. מהטובות בגוף להרפיית שרירים בכל הגוף. מוקסה על מחט מעולה! טובה לכל מה שקשור לכבד- עיניים, מחזור, כ.ראש, מגרנה, קשיי נשימה שמחריפים במאמץ, חום בדם וכו'. גם לפיזור בדם וגם בנייתו. 17 ו 18 גם ליצור וגם לפיזור סטג'. לחוסר דם עם סטג'-לנשים בעיקר. ניתן לשלב עם GV8- נק' מעולה להנעת כבד, חיזוק טחול והרפיית שרירים.

BL19
מיקום: רווח בין חוליות T10-T11, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של כיס מרה- אבנים בכיס מרה, צהבת, בעיות בעיכול שומנים. להססנות, בישנות, פחד להביע את עצמו. 18 יותר חזקה ויותר בשימוש. בד"כ בעיות בכיס מרה נובעות מכבד.

BL20
מיקום: רווח בין חוליות T11-T12, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של הטחול. והאדמה. כל מה שקשור לאיבר- לחולשה, לחות, צניחות, עיפות, חוסר ריכוז, מחשבה לא ברורה, לחות, נשימה לא טובה, אין כוח בגפיים. (shu של יינים יותר חזקות משל יאנגים).

BL21
מיקום: רווח בין חוליות T12-L1, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של הקיבה-לעצירויות, אולקוס, לעודפי ליחה (דומה ל ST21). לצ'י מורד של קיבה- פיזור. ניתן לדקור בשילוב עם 20 לתיווך טוב באדמה.

BL22
מיקום: רווח בין חוליות L1-L2, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של מחמם משולש. בעיקר לבעיות נוזלים בגוף- בצקות, יובש, בטן נפוחה, בעיות בדרכי שתן. כשדופק של Tw גדוש ונפוח נק' זו תפזר את הסטג'. נק' shu טוב לדקור כשהאיבר עובד בעודף וBl חלש
מאזנת קיבה,טחול. מסלקת לחות. מווסתת מעברי מים. מהרמנת ומניעה צ'י ונוזלים. מאפשרת פעולת T&T, בשלושת המחממים. מאזנת בין מחמם אמצעי ותחתון. מחברת בין פעילות איברי המים והאדמה ולכן מטפלת בהפרשות ונוזלים. עוסקת בניקוז לחות והצטברויות שתן, לחות במעיים. חוסר איזון בין אדמה למים= בצקות. חוסר התמרת נוזלים. בצקות עם קושי במתן שתן, שתן דמי, עכור.

BL23
מיקום: רווח בין חוליות L2-L3, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של הכליות. מחזרת כליות ויאנג כליות- לקור, אימפוטנציה מקור, חוסר יאנג- שלשולים כל הזמן (שלשולים בבוקר- טחול).צואה עם מזון לא מעוכל, בצקות, בריחת שתן-אין מי שיחזיק. מחזיקה את יין הכליות. חוסר ייו- צמא בלילה (אנשים שמחזיקים בקבוק מים ליד המיטה, ישנים עם כפות רגליים מחוץ לשמיכה, יובש בפה). מחזקת צ'י כליות- קושי בהשתנה, הצטברויות נוזלים, בעיות ברחם. מטפלת בכל הסינדרומים של הכליות. לטיפול ב LBP. אם חוסר יאנג- מוקסה.

BL24
מיקום: רווח בין חוליות L3-L4, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של ים הצ'י. מטפלת ב LBP. דיקור עפ"י כאב.BL25
מיקום: רווח בין חוליות L4-L5, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של מעי גס. חשובה מאוד לעצירות. מטפלת בכל בעיות המעיים. חולשה של איברי אדמה שיוצרים לחות (לעיסה לא מספקת). חיפוי עכור- עיכול חלקי, מזון ששוהה יותר מידי זמן בקיבה. נק' מהעיקריות לטחורים (טחורים- חולשת טחול וקיבה), צניחת מעי. בשילוב עם GV20 לטחורים. נק' מעולה ל LBP עם הקרנה או עם כ.ברכיים (ברך קשור לגב).

BL26
מיקום: רווח בין חוליות L5-Sacrom, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של שער הויטליות. מטפלת באזור לומברי LBP- 26-30 לפי רגישות. לעצירות.

BL27
מיקום: בקו גובה של של חור מס' 1 בסקרום, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של המעי הדק. מאזנת פעולת מעיים, וצ'י של מעי דק. משפיעה גם על מעי גס ושלפוחית שתן. מעולה לעצירות. מסלקת לחות חמה. שלשולים מאסיביים מלווים בריר ודם- קוליטיס וכרון. תטפל בלחות חמה בשלפוחית- הפרשות וגינאליות צהובות(חום ולחות), לבנות(קור וחוסר).

BL28
מיקום: בקו גובה של של חור מס' 2 בסקרום, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של שלפוחית שתן. מאזנת אותה, מסלקת לחות חמה ממנה, UTI, קושי במתן שתן- לחות חמה שחוסמת, שתן כהה, מועט. יתכן שיתבטא כגרד חיצוני או פנימי ילווה בהפרשות וגינאליות. טובה מאוד ל LBP, גם ללחות שנתקעת שם וגורמת לבצקת. אם יש קור לפי תחושה- מוקסה על מחט. מעולה להקרנה לישבן או רגליים.

BL29
מיקום: בקו גובה של של חור מס' 3 בסקרום, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של הסקרום. מחזקת יאנג בגב תחתון, מחממת.

BL30
מיקום: בקו גובה של של חור מס' 4 בסקרום, 1.5 צון קו רוחב.
נק' shu של האנוס. לכ.גב שמקרין לרגליים ולכ.אזורי. טחורים. בעיות גניטליה. בעיות במע' השתן.

BL31-34
מיקום: בתוך החורים של הסקרום לפי הסדר.
מטפלות בכל הבעיות של מחמם תחתון. מניעות צ'י חזק. כולן מטפלות בגניטאליה- דיסמנוריאה, מחזור לא סדיר, הפרשות, אימפוטנציה. כולן מעולות לצירי לידה שעת לידה. 32-33 מע' שתן- כאב במתן שתן, עצירת שתן, קושי. הכי חזקות מבניהן להנעת צ'י ודם. כ.בסקרום. בעיות גפיים תחתונות.
32מטפלת בדיסמנוריאה עם כ.גב תחתון. הפרשות וגינאליות. 34 הנעה בפעילות מעיים- לעצירות, בורבוריגמוס(חולשת מעיים), שלשול.

BL35
מיקום: בקצה עצם הזנב 0.5 צון הצידה.
מטפלת בלחות חמה במחמם תחתון. בעצם הזנב. מטפלת בטחורים(בד"כ מעורב כבד שדוחף את הטחור החוצה). טיפול בטחורים- הרגעת כבד וחיזוק הטחול, נק' טובה כמקומית.

BL36
מיקום: בקפל הטוסיק, בחיבור עם הירך, במרכז בפיצול בין שני השרירים.
נק' מעולה לכ. שיורד לאורך הרגל. לסיאטיקה שיורד מהישבן וכ. שמתגבר בישיבה. מניעה את המרידיאן


BL37
מיקום: קו המחבר את 36 ו 40, קו אורך, 6 צון מתחת ל36. (מחלקים 14 צון לשניים ופסנתר).
סיאטיקה, ניתן לעשות דיקור בתפירה.

BL38
מיקום: 1צון מעל 39. בגבול הפנימי של הגיד הלטרלי.
משחררת גידים וכאב. כ.ברכיים- מניעה דם באזור. מטהרת מחמם תחתון(39 יותר טובה).

BL39
מיקום: בגובה של 40, בגבול הפנימי של הגיד הלטרלי.
נק' ים תחתונה של TW. מחזקת ומסדירה שתן. פותחת מעברי מים במחמם תחתון- משתנת ומנקזת.

BL40
מיקום: במרכז כפל הברך בין הגידים.
נק' ים, נק' אדמה(נק' אדמה מחזקת תפקוד איבר). תפקוד שיוצא מאיזון נק' אדמה תאזן אותו, תחזק אותו. מטפלת במע' העיכול-אדמה. נק' אדמה על אלמנט מים- מקררת. מקררת דם! (שכבה עירה בדם), בעיות עוריות. אחת החשובות ל LBP בעיקר כרוני, 60 לאקוטי (בפועל אדקור את שתיהן). נהדרת לטיפול בברכיים. מטפלת בטחורים שנובעים מחום בדם. כאשר מתחיל גרד באנוס- סימן ליציאת טחור, יתכן טחור שיתבטא כגרד בלבד ואז אחשוב על לקרר דם.

BL41
מיקום: T2-T3, BL12 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
נק' מפגש עם SI. הנק' הטובה ביותר לסילוק רוח וקור (שכבת Tai yang). להוצאת גפ"ח.

BL42
מיקום: T3-T4, BL13 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
לחוסר הרמוניה רגשית שמתייחס לראות- צער. מזינה ומחזקת ריאות. לחולשה גדולה של הריאות(פגם בהורדה ופיזור צ'י). שיעול, קוצר נשימה. טובה לכ.בשכמה.

BL43
מיקום: T4-T5, BL14 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
נק' shu של הויטאליות. יכולה לטפל בכל מחלה. מאוד מחזקת חוסרים. לאחר מחלה ממושכת, במחלה כרונית. מחזקת את הריאות. מרגיעה נפש- אינסומניה, דיכאון. מחזקת טחול וקיבה, מחזקת כליות לאחר מחלה קשה. בעיקר מחזקת את אברי היין. נק' מאוד מרגיעה! מניעה ליחה. לשילוב במחלות כרוניות שמערבות ליחה (כמעט תמיד קורה). טובה לשחרור שכמה. ישנה נק' נוספת תחת השכמה בגובה שלה, דיקור אנכי ב ^90.

BL44
מיקום: T5-T6, BL15 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
מפזרת צ'י בבית החזה. מרגיע את השן, לב.

BL45
מיקום: T6-T7, BL16 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
נק' שמסלקת רוח וחום עקב גפ"ח. משפיע להורדת צ'י הראות. לסחרחורת,שיעול,כ.ראש, כ. בין השכמות

BL46
מיקום: T7-T8, BL17 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
משחררת סרעפת. מרגיע קיבה- צ'י מורד, שיהוקים, צרבות, בקע סרעפתי, קושי בעיכול. מאזנת m.jiao.

BL47
מיקום: T9-T10, BL18 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
מפזרת סטג' של צ'י הכבד. משחררת גידים, מאזנת m.jiao, מרגיע בצורה טובה כשיש סטג' של כבד. מאזנת כיווני צ'י נכונים. קיבה-מטה, טחול מעלה.

BL48
מיקום: T10-T11, BL19 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
מאזנת כיס מרה. מסלקת לחות חמה. מאזנת m.jiao, מנקזת ממנו חום ולחות.

BL49
מיקום: T11-T12, BL20 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
מרגיעה ומשפיעה על אנ' רוחנית של הטחול, חוסר יכולת ריכוז. מפזרת לחות חמה- יתבטא בשתן עכור ודמי. מאזנת טחול, נפיחות בבטן עקב כבד פולש. מטפלת בצ'י מורד.

BL50
מיקום: T12-L1, BL21 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
מאזנת מחמם אמצעי. אנשים שלא שבעי רצון- שובע-קיבה.

BL51
מיקום: L1-L2, BL22 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
קו מעבר בין מחמם אמצעי ותחתון. מפזרת ומניעה חסימות במע' העיכול.

BL52
מיקום: L2-L3, BL23 קו אורך, 3 צון קו רוחב.
מחזקת כליות. קור בגב תחתון- מוקסה על מחט. מגבירה מתן שתן ומנקזת לחות. מחזקת תפקוד מיני- אימפוטנציה, חוסר פוריות, קרי לילה. משפיע על אברי מין בכלל ובפתולוגיות שלהן. מחזקת גב תחתון.

BL53
מיקום: חור שני של הסקרום קו גובה, 3 צון קו רוחב.
חשובה לטיפול באזור לומברי. כ.גב עם בצקות. מוקסה על מחט. כ.גב עם סיאטיקה. גם אחורית וגם צדדית (ראה קומב'), מחזקת ומניעה מחמם תחתון. כל הפתולוגיות של שלפוחית שתן.

BL54
מיקום: ברווח בין הסקרום לעצם הזנב קו גובה, 3 צון קו רוחב.
LBP עם הקרנה לרגל, כאב ברכיים! מאוד חשובה. בעיות במתן שתן, טחורים.

BL55
מיקום: 2 צון מתחת ל40 (מרכז כפל הברך), על הקו המחבר 49 ל 57.


BL56
מיקום: 5 צון מתחת 40, על הקו המחבר 49 ל 57.


BL57
מיקום: בין 40 ל 60 =16צון. אמצע הדרך. במרכז בין הראשים של התאומים.
עיקרית לטחורים (ראה קומב'). נק' מעולה בכיווץ של התאומים. בחוסר דם כ. יורגש בעיקר בלילה בגלל הכבד, אופייני לאנשים הסובלים מחוסר דם.

BL58
מיקום: 1 צון מתחת, 1 צון הצידה מ57.
מחזקת הקשר שבין כליות לשלפוחית שתן. כ.גב שנובעים מקור. תחילת התקררות פותחים GVלחימום וחיזוק יאנג (ראה קומב').

BL59
מיקום: על הקו המחבר את 58 עם 60, 3 צון מעל 60.
נק' הצטברות של Yang shiao, מטפלת באזור לומברי- מניעה לחות חמה מאזור זה בעזרת yang shio. משפרת תנועה וגמישות הרגל.

BL60
מיקום: אמצע הדרך בין בין גיד האכילס למלאולוס לטרלי (פיקה חיצונית)
נק' אש, נק' נהר(נהר- מטפלת במפרקים, מסלקת חום ולחות ממפרקים). מטהרת חום, מטהרת עודף אש בעיקר מהראש בעיקר אוקסיפיטלי. כ.במפרקים ובכלל במרידיאן. לעודף חום שיוצר דימום אף. מורידה עודף יאנג. נק' שתשמש לכ.ראש בכל האזורים ומכל הסוגים. מטפלת לאורך הגב- כ.אקוטי, סיאטיקה וכו.

BL61
מיקום: אמצע הדרך בין 60 לבין קצה עצם העקב.
נק' מקומית.

BL62
מיקום: מבקשים ממטופל להרים כף רגל, מופיע גיד, מאחורי הגיד, מתחת לפיקה.
נק' פתיחה של Yang shio. קשור לבעיות שלד- שרירים תפוסים, גידים, מפרקים כ.גב, כתפיים. מסלקת רוח, להורדת יאנג. אפילפסיה הפרעות דיבור. מנקה חום ועודף מהראש. מניעה מרידיאן-עודפים, goust.

BL63
מיקום: בצד החיצוני של כף הרגל, ליפני צוואר העצם הראשונה.
נק' הצטברות, נק' מפגש עם Yang wei. מניעה הצטברות במרידיאן (במרידיאני היין נק' הצט' מחזקות דם, מטפלות באיבר). כ.אקוטיים לאורך המרידיאן. נזלת אלרגית מוקסה ישירה בשילוב עם BL2.

BL64
מיקום: בצד החיצוני של כף הרגל, אחרי צוואר העצם הראשונה.
נק' מקור, מטפלת בעודפים באיבר ומרידיאן. בעיקר מניעה פחות מחזקת. מנקה ראש, מרגיע נפש- מסתעף נכנס ללב.. בעיקר לעודף גפ"ח רוח חמה, רוח פנימית. כבדות בראש, חום בראש. מאזנת בין חלק תחתון ועליון, יכול להתבטא בכליות- קור ברגליים וחום בראש. מטפלת בעיניים עודף וחוסר.

BL65
מיקום: בצד החיצוני של כף הרגל, ליפני צוואר העצם השנייה, בחיבורבין כף הרגל לזרת.
נק' פלג, נק' עץ. (עץ-רוח, פלג-עצמה חזקה). מניעה ומורידה חום מהראש, עיניים- אדמומיות וכאב. מטפלת בסינוסיטיס, שילוב עם 2 לסינוסיטיס.

BL66
מיקום: בצד החיצוני של כף הרגל, אחרי צוואר העצם השנייה, בחיבורבין כף הרגל לזרת.
נק' מים, מעיין. מקררת חום מלא, מורידה מטה.

BL67
מיקום: בבסיס הציפורן הלטרלי.
נק' באר, נק' מתכת. (באר- מקום למשהו חדש). מטפלת במצבים אקוטיים. כשצ'י לא מאוזן- קומה, איבוד הכרה, מנקה ראש. להפיכת עובר (מתחילים בשבוע 34). מוקסה.

נקרא 3569 פעמים
עדכון אחרון ב 11 מרס 2015

קורסים וסדנאות

אודות הקליניקה

תום פיאנן ספורט-תרפיסט

טלפון : 052-284-2204

כתובת : קיבוץ פרוד, גליל עליון.

דואר: קיבוץ פרוד, דואר נע בקעת בית הכרם.

דוא"ל : This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.