ניתן לקבל יעוץ טלפוני התקשר עכשיו 052-284-2204

מרידיאן הכבד

דרג מאמר זה
(0 הצבעות)

מרידיאן הכבד


LIV1
מיקום: בקצה הציפורן המידיאלי של הבוהן הגדולה.
נק' עץ, באר. מאזנת את תפקודי הכבד והמרידיאן. משחררת עודף יאנג הכבד, משקיטה את תנועת הצ'י של הכבד. עיקר השפעתה על מחמם תחתון. מפסיקה דימום בעיקר במצבי עודף, ובעיקר חום בדם. מניעה חסימות צ'י במחמם תחתון ובגניטליה, מפזרת לחות חמה בגניטליה. ברפואה יפנית משחררת כ. ותנועה בחוליות C3,C4.

LIV2
מיקום: בין הבוהן לאצבע בקרום.
נק' אש, מעיין, נק' פיזור. מטפלת בעיקר במצבי עודף, הורדת אש ועודף בכבד, לחות חמה, רוח פנימית. מושכת מטה. מנקה אש ולחות חמה במחמם תחתון. גם לצ'י סטג'. מרגיעה נפש בעודף אש, בודק בנק' ההתראה אם יש רגישות-אש. אינסומניה.

LIV3
מיקום: בשקע המטאטרסלי בין הבוהן הגדולה לאצבע (גובה sp3).
נק' אדמה, פלג, מקור. תאזן תפקודי כבד. מניעה סטג' של צ'י הכבד. לסנדרום true heat folse cold- סטג' של צ'י וחום וכיוון שאין תנועה בקצוות יש קור. מורידה יאנג עולה של הכבד מרקע חוסר יין או דם או עודף, סטג' של צ'י. יאנג עולה- סחרחורות, טיניטוס, אי שקט, יל"ד, כ.ראש. פותחת חסימות במחמם תחתון מחוסר דם או מחסימת צ'י- נפיחות בטנית, סימני דם?, אמנוריאה, pms. מרגיעה את הנפש- אנסומניה, פלפיטציות, עויתות, יל"ד. מטפלת בחוסר יין ודם של הכבד. מחזקת. מחזקת גידים, טובה לקושי בתנועה לאחר שבץ, קושי בהנעה של מפרקים עם בעיה בחוסר הזנה של גידים. לדימום מועט עקב חוסר דם או יין. מניעה ומוציאה לחות חמה מכבד וכיס מרה. הרפס זוסטר, הפטיטיס, הפרשות וגינליות צהובות.
השוואה בין 2 ו 3:
מורידה אש מורידה יאנג
מרגיעה נפש במצבי אש נק' מרכזית להרגעת נפש
מטפלת במצבי עודף גם חוסר
כלפי מטה מפזרת ומניעה
ראש ו L.J כל אורך המרידיאן :אזור השפעה

LIV4
מיקום: אמצע הדרך בין sp5 (בגבול הפנימי של הפיקה הפנימית), לגיד הבוהן.
נק' נהר, מתכת. מניעה חסימות צ'י, מטהרת חום בעיקר מבטן תחתונה. גם במע' השתן וגניטליה- קושי וכאב בהשתנה. יתכן פרוסטטה מוגדלת. כ. באברי המין, אזור מפשעה, קרי לילה. נפיחות בבטן תחתונה, גושים בבטן. מאוד מניעה סטג' גם באזור מתחת לטבור ולא רק במפשעה.

LIV5
מיקום: 5צון מעל המלאולוס המידיאלי, צמוד לטיביה מבפנים.
נק' חיבור, פותחת חסימות במחמם תחתון. מטפלת בחסימות צ'י ולחות חמה. טובה לחסימה המלווה בכאב חזק. ל UTI, חסימות במחזור- PMS, אמנוריאה. איכות זרע ירודה, הפרשות למיניהן. פותחת חסימות צ'י בחזה, בגרון-שזיף בגרון(יחד עם ST40). מרגיעה נפש(נק' חיבור).

LIV6
מיקום: 7צון מעל המלאולוס המידיאלי, צמוד לטיביה מבפנים.
נק' הצטברות, תפתח חסימות. מטפלת בדם, מניעה דם. כ. לאורך המרידיאן, ציסטות, כ. בהשתנה, PMS. מניעה לחות חמה.

LIV7
מיקום: צון פוסטריורית מ SP9.
לכ. בברך.

LIV8
מיקום: בקפל המפרק בשקע, זזים מ KID10 (בין שני הגידים), לכיוון הקפל ונופלים לשקע.
נק' מים, נק' ים, נק' חיזוק. מנקזת לחות ממחמם תחתון- הפרשות וגינליות, אינפוטנציה, בעיות השתנה. מלחלחת גידים(נק' מים), מניעה נוזלים, בעיקר גידים ושרירים של הצוואר(טרפזיוס עליון). מחזקת יין ומורידה יאנג, נותנת לו עוגן- סחרחורות, עיניים יבשות. אחת החשובות לכ. בברך מידיאלית.

LIV9
מיקום: 4צון מעל LIV8 (מחשב צונים עם הפטלה), באותו קו אורך.
מחזקת את זרימת המחזור ומאזנת מחמם תחתון. יותר למצבי חוסר, למשל קושי בהשתנה עקב חוסר צ'י.

LIV10
מיקום: למצוא את ST30 (בגבול תחתון של עצם הפוביס 2צון לטרלית), 3צון מתחתיה.
מטפלת בלחות חמה ומנקה מחמם תחתון. משחררת כ. במפשעה, סטג', מעולה לשחרור רצועת האינגוינל, ומעולה לכ. שמקרין בברך פנימית (על שריר הסרטריוס, בשילוב ST31 לבעיה בשריר הסרטריוס).

LIV11
מיקום: למצוא את ST30 (בגבול תחתון של עצם הפוביס 2צון לטרלית), 2צון מתחתיה.
תפקוד זהה ל LIV10, לפי רגישות או ביחד.

LIV12
מיקום: 1צון מתחת ל ST30, וחצי צון הצידה לטרלית.
תפקוד זהה ל LIV10, לפי רגישות או ביחד.

LIV13
מיקום: בקצה התחתון של צלע צפה 11.
נק' התראה של הטחול, נק' מפגש מרידיאני LIV,GB. מניעה ומוסתת את צ'י האיבר- מפזרת צ'י כבד ומחזקת את הטחול. מאזנת בין טחול וכבד. חוסר בטחול- נטייה לשלשולים, נפיחות וכ. בטן, לשון חיוורת
מטפלת בסימפטומים של מחמם אמצעי ותחתון. מפזרת חסימות צ'י, דם ולחות ממחמם אמצעי ותחתון. מטפלת בסינדרום Running Piglet Pig- חסימת צ'י מאוד חזקה של הכבד, תחושת זרימות מאוד חזקות שעולות מעלה עד לגרון וגורמות מחנק.

LIV14
מיקום: ברוו"צ 6, 4צון לטרלית לקו האמצע.
מפגש של כבד, טחול ו yin wei. מניעה צ'י ודם במחמם אמצעי ועליון (קוצר נשימה על רקע רגשי, קוצר נשימה מסטרס), Lu1+Liv14- להשלמת מעגל. כ. מלאות בחזה, כ. בצלעות, כ. בשדיים. כ. ותקיעות בסרעפת והיפוכונדריום. מחזקת את ההורדה של קיבה וראות. צ'י מורד, שיעול, קוצר נשימה, כ.אפיגסטרי. מניעה חסימות דם במחמם העליון. טובה לכ. חד באזור הלב. Sp21-מאוד פותחת חזה, בשילוב לפתיחת בית החזה- לאחר הנקה, כ. בין צלעי, היפוכונדריום, כ. בלב + St40 תפזר ליחה.

נקרא 2635 פעמים
עדכון אחרון ב 11 מרס 2015

קורסים וסדנאות

אודות הקליניקה

תום פיאנן ספורט-תרפיסט

טלפון : 052-284-2204

כתובת : קיבוץ פרוד, גליל עליון.

דואר: קיבוץ פרוד, דואר נע בקעת בית הכרם.

דוא"ל : This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.